Özel Boztepe Koleji - Eğitime Farklı Bir Bakış
EĞİTİME FARKLI BİR BAKIŞ

Ülkemizde anne ve babalar eğitime büyük önem veriyorlar.
   
Çocuklarının iyi bir eğitim almaları için büyük paralar harcıyorlar. Başarılı olabilmeleri için ödevlerini bile kendileri yapıyorlar. Bu uğraş çok güzel ama başarı için bu yeterli değil.

Eğitim bir bilimdir. Kuralları ve ilkeleri vardır. Özel Boztepe Kolejinde çocuklara yararlı bilgiler sevgi ve çocuğa uygun ortamlarda öğrenme  isteklerini oyunlarla artırarak materyaller yardımıyla verilir. Bu materyaller sadece bizim kullandığımız materyaller değildirler, bunlar dünyanın kullandığı kolay öğrenmeyi sağlayan araçlardır. Bu yöntemi, bu metodu biz de kullanırsak (Özel Boztepe Kolejinde bu yöntem kullanılacaktır). Bizim çocuklarımız da dünyanın gelişmiş ülkelerindeki çocuklar gibi kolay öğrenirler. Amaç kolay öğrenmeyi sağlamaktır.

Montessori eğitim sisteminde çocuklar ilgi, yetenek, karakter ve öğrenme hızlarına göre eğitim görürler. Bu eğitim çocuklara özgüven kazandırır. Çocuklar yapabileceklerine inanır.

Anlatma ile öğrenme olmaz. İlgi olmadan öğrenme olmaz. Sevginin olmadığı yerde öğrenme olmaz, olsa olsa ezber olur, ezberde kolay unutulur ve ezberlenen bilgiler hayatta kullanılamaz.

Montessori eğitim modeli çocuğa göreliktir. Her şey çocuklara göredir. Çocuklar öğrenecekleri şeyleri sıraya koymayı bilirler (ayağa kalkmadan yürümeyi, yürümeyi öğrenmeden koşmazlar).

Gelecek eğitimdedir. Eğitimde çocuğun ilgisini, yeteneğini, karakterini, öğrenme hızını dikkate alan, yaratıcı düşünceleri destekleyen Özel Boztepe Koleji'ndedir.

Unutmayalım, eğitimde başarı ÖZEL BOZTEPE KOLEJİ'nde başlar.

Adres
: Okul: Çukurçayır Mah. Hasan Turfanda Cad. No:22 Ortahisar / TRABZON
Büro: Meydan Parkı Karşısı Suluhan İş Merkezi Kat:3 No:87 Ortahisar / TRABZON
Telefon
: +90 462 321 02 61
GSM
: +90 533 424 71 90
  +90 505 570 26 10
  +90 506 776 34 59