Özel Boztepe Koleji - Başka Bir Eğitim, Başka Bir Okul Mümkün
BAŞKA BİR EĞİTİM, BAŞKA BİR OKUL MÜMKÜN

2019-2020 eğitim öğretim yılında açılacak olan Özel Boztepe Koleji farklı bir okul olacak. Bu okulda hayvanlar  olacak, üretim yapılan hobi bahçeleri olacak, doğa ile iç içe iyi bir eğitim olacak. En önemlisi mutlu ve özgür çocuklar olacak. Özel Boztepe Kolejinde sevgi ve saygı egemen olacak.
  
Özel Boztepe Kolejinde çocuklar okula koşarak gelecek, öğrenmeden zevk alacak. Bilgiyi farklı bilgilerle birleştirecek, sorgulayacak ve dönüştürerek kullanacak. Özel Boztepe Kolejinde çocukların yeteneklerini ortaya çıkaran Montessori eğitim metodu uygulanacak.
  
Montessori metodu öğrenci merkezli, eleştirel düşünceyi öne çıkaran eğitim metodudur. Eleştirel düşünce söyleneni acaba öyle mi diye sorgulama, başka seçenekler var mı diye düşünme ve araştırmaya dayanır. Bu yöntemle araştırmalar ve bilimsel çalışmalar yapılmıştır. Fen, Matematik, Astronomi, Tarih, Coğrafya, Sosyoloji ve Psikoloji böyle gelişmiştir. Orta çağ böyle bitmiş, aydınlanma çağı böyle başlamıştır. Böyle bir eğitim metodu varken, tartışmanın yasaklandığı, söylenilenin itiraz etmeden kabul edildiği bir sistemde ısrar etmenin anlamsızlığı çok açık ortadadır. Ülkemizde eğitim sistemindeki temel sorun bu çelişkidir. Bu eğitim metoduyla geleceğin çocuklarını yetiştiremeyiz. Yapılması gereken Dünya'yı doğru okumaktı. Dünya çok hızlı dönüşüyor. Yeni meslekler oluşuyor. Akademik bilgiler her okulda veriliyor.
     
Özel Boztepe Koleji olarak hedefimiz çocukların karakterlerini, becerilerini, yeteneklerini ve yaratıcı fikirlerini ortaya  çıkarmaktır. Bunun sonunda kendine öz güveni olan, girişken ve sosyal yönleri kuvvetli çocuklar ortaya çıkarmaktır. Şunu unutmayalım, EĞİTİM OLMADAN, KALKINMA OLMAZ.

Adres
: Okul: Çukurçayır Mah. Hasan Turfanda Cad. No:22 Ortahisar / TRABZON
Büro: Meydan Parkı Karşısı Suluhan İş Merkezi Kat:3 No:87 Ortahisar / TRABZON
Telefon
: +90 462 321 02 61
GSM
: +90 533 424 71 90
  +90 505 570 26 10
  +90 506 776 34 59